Jak zarabia się na sms premium?

Sprawdź jaki zawód do Ciebie pasuje – możliwe, że widziałeś na swojej poczcie tak zatytułowany e-mail. Brzmi to oczywiście ciekawie, bo kto nie chciałby się dowiedzieć jaki zawód by mu najlepiej odpowiadał. Zwłaszcza, gdy jest się jeszcze na początku swojej kariery zawodowej czy dopiero myśli się o podjęciu pierwszej pracy lub stoi się przed wyborem jakie studia wybrać. Ja również z zaciekawieniem wszedłem na reklamowaną stronę i nawet wypełniłem test. Na końcu jednak okazało się, że trzeba wysłać smsa, aby zobaczyć wynik. W takich sytuacjach zapala mi się w głowie czerwona lampka, że należy uważać. Zarabianie na smsach jest jednym ze sposobów zdobywania niemałej kasy. A wnosząc po tym jak często na moją pocztę trafia spam reklamujący strony z takim testem to musi to być biznes opłacalny.

 ile zarabia się na sms premium

Oto przykład reklamy (spamu) zachęcającego do wykonania testu zawodowego.

zarabianie na sms premium 92566

A tutaj strona jaka okazuje się oczom internauty po wykonaniu testu zawodowego.

Tak więc czerwona lampka w mojej głowie nie zapaliła się bez powodu. Gdy widzę numer sms zaczynający się od cyfry 9 to zawsze najpierw sprawdzam ile może on kosztować. Tak więc ile kosztuje sms 92566? Okazało się, że wysyłając SMS’a na numer 92566 zapłacisz 30.75 złotych brutto. A to wszystko mimo tego, że na stronie napisane jest, że kosztuje on tylko 1,23 zł. U dołu jednak jasnymi niebieskimi literami napisane jest, że ta niższa cena obowiązuje w godzinach od 24:00 do 6:00 rano. Dlatego też zawsze należy sprawdzać czy gdzieś nie ma czegoś napisanego małym drukiem albo zajrzeć najpierw do regulaminu zanim zdecydujemy się na wysłanie smsa.

Poniżej lista innych numerów sms premium zaczynających się od cyfry 9.

910**(*) – koszt SMS-a wynosi 10 zł plus VAT
911**(*) – koszt SMS-a wynosi 11 zł plus VAT
912**(*) – koszt SMS-a wynosi 12 zł plus VAT
913**(*) – koszt SMS-a wynosi 13 zł plus VAT
914**(*) – koszt SMS-a wynosi 14 zł plus VAT
915**(*) – koszt SMS-a wynosi 15 zł plus VAT
916**(*) – koszt SMS-a wynosi 16 zł plus VAT
917**(*) – koszt SMS-a wynosi 17 zł plus VAT
918**(*) – koszt SMS-a wynosi 18 zł plus VAT
919**(*) – koszt SMS-a wynosi 19 zł plus VAT
920**(*) – koszt SMS-a wynosi 20 zł plus VAT
925**(*) – koszt SMS-a wynosi 25 zł plus VAT
935**(*) – koszt SMS-a wynosi 35 zł plus VAT
Podaję za wykazem numerów o podwyższonej opłacie.

Ile zarabiają autorzy tej strony na tych smsach premium za ponad 30 zł? Jest to prawdopodobnie co najmniej 10 zł na czysto. 1/3 tej sumy zarabia operator gsm, a drugie 1/3 operator sms premium np. dotpay, allpay. Możliwe, że zysk z takich smsów mają jeszcze wyższy, jeśli omijają pośrednika w rodzaju dotpay. Tak więc jeśli jednego dnia z takiej strony z testem kilkaset osób nabierze się i wyśle smsa to robi się z tego całkiem niezła suma. Należy też uważać na różne promocje i konkursy na facebooku, gdzie wymagane jest wysłanie smsa.

Od paru lat pojawiają się też tzw. subskrypcje sms, czyli że z komórki ściągane są pieniądze co pewien czas, a nie jednorazowo. Przykłady takich stron to np. szpieg sms, lokalizator telefonu, darmowe doładowanie telefonu, zdjęcia z fotoradaru, bony na paliwo czy strony oferujące rzekomy dostęp do najnowszych filmów czy telewizji na komputerze. I tu również są to niemałe kwoty, ale zaczynające się od co najmniej 6 zł za jeden sms, które otrzymasz kilkakrotnie na komórkę w ramach włączonej subskrypcji. Jeśli ktoś już złapie się na taką subskrypcję, bo wysłał nieopacznie smsa to jedyną obroną przed pobieraniem pieniędzy z telefonu jest wysyłka wiadomości tekstowej z odpowiednim tekstem np. STOP pod odpowiedni numer.

Oczywiście nie twierdzę, że każda firma zarabia na smsach premium w sposób nieuczciwy obiecując gruszki na wierzbie. Istnieje wiele stron, gdzie za sms dostaje się dostęp do treści lub aktywuje jakieś dodatkowe usługi, czego przykładem są strony z wypracowaniami, chomikuj czy sympatia. Niestety, z powodu tego, że tak wiele w ostatnim czasie powstało stron, które wykorzystują naiwność ludzi to zarabianie na premium sms kojarzy się coraz częściej negatywnie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (16 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 7 votes)
Jak zarabia się na sms premium?, 8.7 out of 10 based on 16 ratings

Tagi:

  • jak zarabiać na sms
  • jak zarabiać na sms premium
  • szybko zarobić
  • zarabianie na sms premium
  • jak zarabiać na smsach
  • zarabianie na sms
  • jak zarobić na bramce sms
  • zarabianie na numerach premium

Podobne wpisy:

Related Posts

Zarabianie na żebraniu

Ile można zarobić dzięki żebraniu na ulicy? W tym wpisie zebrałem kilka przykładów zarobków żebraków. Jest to jeden z najprostszych sposobów na zarobienie pieniędzy, choć niewątpliwie ma on swoje minusy. Osoby, które naprawdę potrzebują pomocy, raczej w niewielu przypadkach sięgają po rozwiązanie w postaci żebrania czy ubiegania się o pomoc społeczną. Stąd też na ulicach […]

Read More

Co można sprzedawać?

Wpis ten będzie bazował na moich obserwacjach tego co jest sprzedawane za pośrednictwem serwisu aukcyjnego allegro.pl. Jak wiadomo, sprzedawać można praktycznie wszystko, począwszy od usług, przedmiotów, a skończywszy na własnym czasie. Własny czas i umiejętności sprzedaje się wtedy, gdy jest się u kogoś zatrudnionym. Ale to tylko taka luźna uwaga, bo w tekście tym skupię […]

Read More