Czy warto handlować na allegro?

Czy warto handlować na allegro? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób próbujących swoich sił w marketingu internetowym. Faktem jest, że nie ma lepszej platformy sprzedaży w Polsce, dzięki której można trafić do tak dużego grona odbiorców. Minusem są oczywiście opłaty jakie pobiera serwis za wystawienie aukcji, opcje dodatkowe przy wystawieniu towaru oraz prowizje od sprzedaży (źródło). Za samo wystawienie aukcji można zapłacić nawet 6 zł (przedmiot powyżej 5000 zł). W wielu kategoriach za sprzedaż przedmiotu pobierana jest prowizja wynosząca jakiś procent ceny sprzedaży (źródło). Dla przykładu: za sprzedaż do 100 zł płaci się 5% ceny końcowej, od 100 do 1000 zł płaci się 5 zł plus 3% kwoty powyżej 100 zł, od 1000 do 5000 zł płaci się 32 zł plus 1,5% kwoty powyżej 1000 zł, powyżej 5000 zł trzeba zapłacić 92 zł plus 0,5% kwoty powyżej 5000 zł. Niektóre kategorie jak Nieruchomości, Wakacje, Samochody, Motocykle, Inne pojazdy i łodzie, Przyczepy, Naczepy, Wózki widłowe, Maszyny rolnicze, Maszyny budowlane, Usługi i Żywe zwierzęta są zwolnione z prowizji. Jak widać allegro (setki tysięcy, jeśli nie miliony nowych aukcji dziennie) zarabia grube pieniądze za to, że umożliwia wystawienie i sprzedaż przedmiotów za pośrednictwem swojego serwisu. W zamian za to sprzedawca dostaje możliwość przedstawienia swojej oferty szerokiemu gronu odbiorców.
Posiadanie własnego sklepu internetowego pozwala zmniejszyć koszty jakie generuje allegro, ale o wiele trudniej jest zdobyć potencjalnego klienta. Konieczna jest spora inwestycja na początku w tzw. pozycjonowanie, aby podstrony sklepu z przedmiotami wyświetlały się w ogóle w wyszukiwarce Google i innych. Stąd też dla osób startujących w biznesie sprzedaży przez internet zwykle rozsądnym działaniem jest, aby zacząć właśnie od allegro. Można w ten sposób sprawdzić czy istnieje zapotrzebowanie na dany produkt czy usługę, ustalić optymalne ceny i wyliczyć opłacalność przedsięwzięcia.

handel allegro czy warto
http://www.freeimages.com/photo/538083

Czym najlepiej handlować na allegro? Nad tym tematem nie będę się zbyt szeroko rozwodzić, bo jest opisany szeroko np. w tym wpisie. Ogólnie rzecz biorąc da się w zasadzie znaleźć kupca na wszystko, ale prym wiedzie oczywiście wszelkiej maści drobna elektronika. Dzisiaj każdy pragnie posiadać smartfon czy tablet, aby korzystać z internetu nie tylko w domu. Jak wskazują badania można przypuszczać, że w następnych kilku latach ilość użytkowników witryn www korzystających ze smartfonów przekroczy w Polsce 50%. Zważywszy na to, że dziś z takiej możliwość korzysta niecałe 6 milionów Polaków to widać tutaj jeszcze całkiem spory rynek do zagospodarowania. Czy warto więc sprzedawać na allegro? Moim zdaniem tak, bo jest to dobra szkoła marketingu dla początkujących. Sukces sprzedaży na aukcjach pozwoli rozwinąć szerszą działalność i zacząć np. handel za pośrednictwem własnego sklepu internetowego.

Related Posts

Analiza sprzedaży na allegro kilku sprzedawców

Analiza sprzedaży na allegro kilku sprzedawców. Nie ujawniam co dokładnie sprzedają, ale obracają tego samego rodzaju towarem. Towar różni się ceną, jakością i stanem, bo to zwykle rzeczy używane. No to zaczynamy. Podobne wpisy:Jak zarabiać na koszulkach?Jak zarabiać na pisaniu tekstów?Czy warto handlować na allegro?

Read More

Co można sprzedawać?

Wpis ten będzie bazował na moich obserwacjach tego co jest sprzedawane za pośrednictwem serwisu aukcyjnego allegro.pl. Jak wiadomo, sprzedawać można praktycznie wszystko, począwszy od usług, przedmiotów, a skończywszy na własnym czasie. Własny czas i umiejętności sprzedaje się wtedy, gdy jest się u kogoś zatrudnionym. Ale to tylko taka luźna uwaga, bo w tekście tym skupię […]

Read More