Czy warto grać w Lotto?

admin

Czerwiec 13, 2013

Jak szybko zarobić

Czy warto grać w lotto systemem albo na chybił trafił? Czy w ogóle warto brać udział w tego typu loteriach? Przecież wystarczy wybrać 6 liczb spośród 49 możliwych, by wziąć udział w losowaniu głównej narody. Prawdopodobieństwo trafienia szóstki wynosi jednak 1:14 mln. Żeby mieć 100% pewności, że wygrasz to na zakłady należałoby wydać ponad 40 milionów złotych. Największa wygrana jak do tej pory padła w 2010 w Elblągu i wyniosła ponad 24 miliony złotych. Wygrana pada średnio w co trzecim losowaniu. Średnia wygrana w ostatnich latach wynosi jednak około 5 mln złotych.

Czy warto grać w Lotto systemem?

Niektóre osoby wygrywające w Lotto przez pójściem do kolektury myślą sobie: „a co mi tam, nigdy nie grałem, więc spróbuję”. I wygrywają za pierwszym podejściem. A inni natomiast grają całe życie i nie trafiają nic. Na tym polega właśnie rachunek prawdopodobieństwa.  Losowanie Lotto to zdarzenie losowe, którego nie da się przewidzieć żadnym systemem. W Lotto wygrywa tylko jedna kombinacja sześciu liczb na 13983816 możliwych. Prawdopodobieństwo, by trafić „piątkę” wynosi 1:54201 , „czwórkę” – 1:1032, a trójkę – 1:57. Nie warto grać systemem w żadną loterię. Grając na przykład progresją w zakładach bukmacherskich, podwajając stawkę z każdym kolejnym kuponem, zyskujesz tylko złudną pewność, że nie można przegrać, a w rezultacie przegrywasz jednak więcej, gdyż grasz za coraz wyższe stawki. Gdyby jakikolwiek system był skuteczny to co zamożniejsi gracze już dawno puściliby bukmacherów z torbami. Lotto, niestety, nie umożliwia gry przez Internet, podczas gdy loterie zagraniczne pozwalają na udział w grze, bez wychodzenia z domu. Jednak zaletą polskiego Lotto jest fakt, że prawdopodobieństwo trafienia kompletu liczb jest zdecydowanie większe, niż w przypadku zagranicznych loterii Super Ena Lotto czy Powerball, gdzie losuje się liczby z większej puli. Loteria ta została kiedyś nazwana podatkiem od głupców, gdyż wielu ludzi próbuje zmniejszyć swoje podatki, a mimo to co tydzień wydają pieniądze, aby zagrać w Lotto, nie widząc, że płacą od każdego kuponu 50% podatku.

czy warto grać w lotto i totkaCzy warto grać w Lotto na chybił-trafił? Gdyby zapytać osobę, która wygrała wielkie pieniądze na pewno odpowie na to pytanie twierdząco.  Jeśli jednak zapytać, tych którzy do tej pory nie trafili nic to odpowiedź może brzmieć zgoła odmiennie. A tych, którzy nie trafili jest znacznie więcej niż tych co mogli cieszyć się z szóstki. Gra w lotto na pewno nie może być traktowana jako inwestycja, która z założenia ma przynosić zysk. W Lotto ta szansa zysku wynosi jeden do czternastu milionów, więc jest jedynie iluzoryczna. Trzeba mieć się na baczności, by nie popaść w przeświadczenie tego rodzaju: „Następnym razem na pewno się uda”, albo: „A co będzie, jak nie wyślę, a moje numery zostaną wylosowane”. Jest to bardzo łatwa droga, by wpaść w sidła uzależnienia. Zróbmy szybki rachunek zysków i strat podczas gry w Lotto. Powiedzmy, że każdego tygodnia roku składasz dwa kupony po 3 zł. Rocznie wydajesz więc na kupony 312 zł. Grając 10 lat tracisz ponad 3000 zł. Niby nie jest to tak dużo w porównaniu do tego co można zyskać, ale szanse na wygraną są po prostu mikroskopijne.

I jeszcze kilka cytatów znalezionych w sieci w temacie: czy warto grać w Lotto:

„Dla mnie lotto to zabawa, kupuje kupon, potem cały dzień myślę co sobie kupię za te gwarantowane miliony, które na pewno zgarnę, a po wieczornym losowaniu przychodzi lekkie rozczarowanie.”

„To chyba staje się moją obsesją. Znam takich, którzy grają już od 20 lat. Wyobrażacie sobie ile kasy stracili?”

„Od czasu do czasu sobie puszczę chybił-trafił za 3 złote, bo to praktycznie żadne pieniądze. Nie liczę na wygraną, bo to praktycznie niemożliwe.”

„Tak warto grać, jeśli nie masz co z kasą robić. Ja grałam. Czasami miałam szczęście, ale jak się uzależnisz to przegrasz dużo pieniędzy.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (39 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 14 votes)
Czy warto grać w Lotto?, 7.6 out of 10 based on 39 ratings

Tagi:

 • czy warto grać w lotto
 • jak grac w lotto
 • jak grać w totolotka
 • lotto w co najlepiej grać
 • w co najlepiej grać w lotto
 • jak grać w lotto żeby wygrać
 • jak grac systemem w lotto
 • w co najlepiej grać lotto
 • jak wygrać w lotto
 • czy opłaca się grać w lotto

Podobne wpisy:

Related Posts

Zarabianie na żebraniu

Ile można zarobić dzięki żebraniu na ulicy? W tym wpisie zebrałem kilka przykładów zarobków żebraków. Jest to jeden z najprostszych sposobów na zarobienie pieniędzy, choć niewątpliwie ma on swoje minusy. Osoby, które naprawdę potrzebują pomocy, raczej w niewielu przypadkach sięgają po rozwiązanie w postaci żebrania czy ubiegania się o pomoc społeczną. Stąd też na ulicach […]

Read More

Co można sprzedawać?

Wpis ten będzie bazował na moich obserwacjach tego co jest sprzedawane za pośrednictwem serwisu aukcyjnego allegro.pl. Jak wiadomo, sprzedawać można praktycznie wszystko, począwszy od usług, przedmiotów, a skończywszy na własnym czasie. Własny czas i umiejętności sprzedaje się wtedy, gdy jest się u kogoś zatrudnionym. Ale to tylko taka luźna uwaga, bo w tekście tym skupię […]

Read More

1 Comment

 • Ola S. on Wrzesień 7, 2013

  Podobno czasem liczby w Lotto nie padają przypadkowo i da się wykryć jakieś prawidłowości – gdzieś tak chyba ktoś napisał. Wtedy szanse rosną. Ostatnio chyba był skandal z włoskim Lotto, że kule mrozili w zamrażarce i do zapadek wpadały tylko te niemrożone, zaś system komputerowy szybko sprawdzał, jakie kombinacje są nieobstawione i wygrywali Ci, co „mieli wygrać”. No i te ostatnie wpadki, że dwa razy pod rząd wylosowano te same cyfry. Zdarzyły się one w dwóch państwach.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.7/5 (6 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 11 votes)

Comments are closed