Co się sprzedaje na allegro?

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu chciałbym poruszyć jeszcze kwestię tego co można sprzedawać na allegro. Oczywiście chciałbym się skupić bardziej na rzeczach starych, a nie np. na sprowadzaniu z Chin czy kupowaniu w hurtowniach jakiś nowych przedmiotów. Bardziej byłoby to więc prowadzenie na allegro czegoś w rodzaju antykwariatu. Na allegro.pl można sprzedawać praktycznie wszystko i w zasadzie każdy przedmiot prędzej czy później znajdzie właściciela. Wszystko jest tutaj kwestią ceny, dobrego opisu przedmiotu i dobrych zdjęć go ukazujących. Rzec można – marketing to podstawa przy wszelkiej sprzedaży. Ale jest jeszcze inna sprawa, czyli ile zysku przynosi Ci – najpierw kupno, a potem sprzedaż przedmiotu. W momencie gdy kupujesz towary do swojego sklepu w hurtowni to od razu wiesz ile na nich zarobisz. Wynika to z tego, że inni sprzedawcy, którzy mają to samo w ofercie sprzedają to w ściśle ustalonej cenie. Nie jesteś w stanie wyznaczyć wyższej ceny, bo nikt od Ciebie nie zechce takiego przedmiotu kupić, gdy inni oferują go taniej. Możesz co najwyżej zmniejszyć cenę albo konkurować z innymi dodając jakieś bonusy dla kupującego. Przykładowo – kupujesz w hurtowni 10 telefonów po 450 zł, a sprzedajesz je potem po 500 zł. Twój zarobek na czysto powinien wynieść 500 zł o ile uda Ci się je wszystkie sprzedać. Nie będzie to łatwe, bo konkurencja w dziale RTV/AGD na allegro jest bardzo silna. Poza tym przebitka cenowa jest dość mała, a co za tym idzie Twój zysk również.

Co innego jednak, gdy kupujesz na sprzedaż stare przedmioty. Jeśli uda Ci się trafić na dobre źródło staroci to możesz na nich zarobić nawet kilkukrotnie więcej niż za nie zapłaciłeś. Jak to możliwe? Wszystko opiera się na Twojej wiedzy przy jednoczesnej niewiedzy (lub mniejszej wiedzy) osób, od których będziesz nabywać przedmioty. Nie ma w tym oczywiście nic nieetycznego. Przedmioty używane wędrują przecież z rąk do rąk, a sprzedawane są raz za większą, raz za mniejszą kwotę. Ktoś kto sprzedaje przedmiot nie powinien czuć, że pozbywa się go za bezcen. Są jednak przypadki, że ktoś chce się czegoś pozbyć tak silnie, że oddałby to coś nawet za darmo. Tak wygląda to np. u naszych zachodnich sąsiadów, którzy oddają za darmo zawalające im garaże czy strychy przedmioty Polakom u nich pracującym (remonty, sprzątanie). Potem takie przedmioty trafiają do Polski, a następnie na allegro. To właśnie czysty zysk, bo koszt pozyskania przedmiotu na sprzedaż jest zerowy lub bardzo niewielki. Jeśli jednak nie masz możliwości kupna czy otrzymania przedmiotów z zagranicy to pozostaje Ci polskie podwórko. To na czym należy się skupić to kupno przedmiotów od osób starszych, dla których dodatkowy pieniądz jest bardzo potrzebny. Należy jednak takie osoby traktować z szacunkiem i na pewno nie ukrywać faktu, że kupujesz po to, aby potem zarobić na sprzedaży. W przypadku zakupu większej ilości bibelotów od jednej osoby możesz też pokusić się o negocjowanie ceny.

co sprzedaje się na aukcjach allegro

Co sprzedawać na allegro?

Co jednak najlepiej kupować, aby potem sprzedawać z zyskiem na aukcjach? I tutaj jest pies pogrzebany. Rodzajów przedmiotów antykwarycznych, kolekcjonerskich jest takie mnóstwo, że należy spędzić wiele godzin na przeglądaniu ofert i różnych kategorii, aby móc wyciągnąć jakieś konkretne wnioski. Ja trochę już tych wniosków postarałem się wyciągnąć i pozwolę sobie podzielić się nimi poniżej.

sprzedawanie staroci na allegro

Co sprzedaje się na aukcjach allegro? Generalnie dużym powodzeniem cieszą się przedmioty powstałe przed rokiem 1945. W zasadzie nieważne co sprzedajemy, bo jeśli przedmiot ma tak starą metrykę to kupiec znajdzie się prędzej czy później. Wymienię jednak pokrótce jakie stare przedmioty sprzedają się na aukcjach. Będą to więc np.: pocztówki, zdjęcia, dyplomy, etykiety (np. od starego piwa), odznaki, ikony, filiżanki i inna porcelana, medale pamiątkowe, rzadsze znaczki i monety, zegarki, narzędzia, książki, czasopisma, mapy, różne dokumenty, płyty winylowe, szpule z taśmami, stary sprzęt RTV (działające wzmacniacze, odtwarzacze CD, gramofony, magnetofony, głośniki, amplitunery), różna broń biała np. bagnety, a nawet stare butelki po piwie czy bilety itp.

sprzedaż staroci na allegro

Najlepiej, gdy takie przedmioty są dobrze lub bardzo dobrze zachowane. Wszelkie plamy, rozdarcia, zalania, zarysowania czy inne zniszczenia powodują, że trudniej znaleźć kupca (chyba że przedmiot to prawdziwy rarytas). Przedmiot na sprzedaż powinien być konkretnie opisany oraz obowiązkowo posiadać kilka wyraźnych zdjęć.

Aby to zajęcie przynosiło dobre, a nawet bardzo dobre dochody należy przede wszystkim na początek podszkolić się w dziedzinie kolekcjonerstwa. Najprościej zrobić to przeglądając allegro i robiąc sobie notatki czy zrzuty ekranu takie jak zostały zamieszczone w tym artykule. Przede wszystkim warto rzucić okiem na aukcje zakończone sprzedawców, którzy wystawiają przedmioty w danej kategorii. Robi się to tak, że wchodzisz na jakąś aktualną aukcję i klikasz w „Zobacz wszystkie komentarze”. Tam będzie można zobaczyć co dany sprzedawca sprzedał w ciągu ostatnich 30 dni. Klikając w numer aukcji można obejrzeć co zostało sprzedane i za ile. To jest już konkretna wskazówka, bo pozwala określić co konkretnie ludzie kupują.

Related Posts

Jak zarobić na wakacjach?

Jak zarobić na wakacjach, czyli pomysły na wakacyjną pracę. Ponad połowa polskich studentów rozpoczyna pracę oraz karierę zawodową już podczas pierwszego roku studiów. Ci którzy nie pracują w roku akademickim starają się znaleźć wakacyjną pracę pozwalającą np. na pokrycie kosztów utrzymania w przyszłym semestrze czy inne wydatki. Najczęściej osoby takie pracują w gastronomii i turystyce: […]

Read More

Jak nastolatek może zarobić pieniądze?

Jak nastolatek może zarobić pieniądze? Dzisiejszy wpis będzie próbą udzielenia odpowiedzi na pytanie jednego z czytelników. Oto treść pytania: „Witam chciałbym zasięgnąć jakieś rady mam 19 lat kończę właśnie liceum ogólnokształcące i zaczyna się problem.. właśnie jak zarobić kasę,  możne jakieś pomysły, akurat od was możne coś nowego się dowiem na ten temat chociaż już […]

Read More